Rzeczy obok zlewozmywaka

W poniższym artykule zajmiemy się kwestią towarzystwa dla zlewozmywaka w kuchni. Co najczęściej się przy nim znajduje lub co też powinno się właśnie tam znajdować? Przede wszystkim musimy pamiętać o szafce. Zlewozmywak zawsze występuje wraz z szafką – to jest tak jakby pewien komplet. Zasada jest taka – im większe masz możliwości, tym większą załatw szafkę. Pod nią najczęściej znajduje się bowiem kosz na śmieci – jest to wygodne, jako że ląduje tam większość resztek obiadowych i nie musimy z nimi nigdzie chodzić. Mamy również rozwiązanie ze wszech miar ergonomiczne, jeżeli chodzi o montaż samej zmywarki. Z reguły ludzie po prostu instalują ją zaraz obok zlewu. Jeżeli jednak masz trochę oleju w głowie, to możesz spróbować umieścić ją w kuchennej zabudowie – zastąpisz wówczas blat ociekaczem zlewozmywaka.

Zajmijmy się teraz samą kwestią szafki. Jak ona powinna wyglądać, jakie powinny być ich rozmiary. W sklepach możesz zakupić szafki, które są szerokie na 40,45,50,60,80 cm, możesz również zakupić szafkę narożną, jeżeli masz takową potrzebę. Jeżeli chodzi o samą szafkę, to powinna być ona zrobiona z dokładnie takiego samego materiału, jak wszystkie pozostałe meble w kuchni. Inaczej mówiąc, musi zostać do tego wykorzystany ten sam gatunek drewna, który występuje w pozostałych częściach. Szafka różni się od innych mebli w ten sposób, że nie ma tylnej płyty. Ten brak jest spowodowany tym, że dzięki temu mamy o wiele wygodniejszy dostęp do instalacji wodno-kanalizacyjnej – a jak wiadomo, jest to element kluczowy tej konstrukcji. Zaraz obok zlewu powinniśmy umieścić zmywarkę. Tak jak wspominano na samym początku, może ona znajdować się albo w kuchennej zabudowie, albo w szafce zlewozmywakowej. Jeśli chodzi o to drugie rozwiązanie, to wówczas urządzenie jest podłączone do wody, kanalizacji oraz prądu. Gniazdko, jakie jest do tego dobrane, musi być odporne na działanie wody.

Na końcu słowo o koszu na śmieci. Standardowo, w każdej rodzinie, czy to polskiej czy to zagranicznej, kosz na śmieci stoi w szafce pod zlewem. Tak też powinniśmy i my uczynić, jako że jest to wyjątkowo wygodne rozwiązanie. Jak najlepiej jest to zorganizować? Umieszczając w szafce pewien mechanizm, który przy otwieraniu drzwiczek od szafki będzie automatycznie unosił pokrywę od kosza. W samej szafce możemy umieścić różne przydatne, podręczne rzeczy. Są to pojemniki na surowce wtórne, środki myjące do zmywarek czy też różnorodne płyny, które służą do sprzątania mieszkania. Najlepiej znaleźć sposób na to, by wszystko tam uporządkować, a nie by produkty stały w bezwładnym chaosie. Choć najprawdopodobniej po jakimś czasie i tak będzie to w ten sposób wyglądać. 

Advertisements

Leave a comment

Filed under Uncategorized

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s