Salonki i kominki

Wielu z nas marzy o salonie z kominkiem. Wydają nam się one bowiem bardziej klimatyczne, ciepłe – kreują one wnętrza, do których chcemy wracać. Na samym początku urządzania takiego salonu musimy się zastanowić, czy chcemy by kominek był główną dekoracją salonu, postawioną na centralnym miejscu, czy też wręcz przeciwnie – chcemy, by w salonie znajdował się ciepły i romantyczny kącik kominkowy. Jeżeli wybierasz pierwszą opcję to powinieneś zadbać o to, by sam salon zajmował sporą przestrzeń, a miejsce w którym postawisz kominek było jak najlepiej widoczne. Jeśli chodzi o kącik kominkowy to musisz znaleźć nie centralne, natomiast dobrze widoczne miejsce – najlepiej, gdy wówczas postawisz telewizor w ciemniejszej części salonu. Sama problematyka sprzętu RTV jest również ciekawa i dość zawiła.

Jeżeli mamy do czynienia z pokojami dziennymi niewielkiej wielkości, to powinniśmy poważnie zastanowić się nad umiejscowieniem kominka i telewizora. Powinny one stać w odległości co najmniej 80 cm od siebie. Niestety, nie będziemy wówczas w stanie dostrzec z każdego zakątka salonu obu tych rzeczy. W zależności od tego, co jest dla Ciebie ważniejsze i bardziej interesujące, to postaw w miejscu o szerszej ekspozycji. Najlepiej, jeżeli będzie to na samym środku ściany, która jest najdłuższa w danym pomieszczeniu. W przypadku, w którym przykładowo kominek ma być tylko i wyłącznie dekoracją, możemy go ustawić tak naprawdę w dowolnym miejscu. Czemu nie przy samym wejściu do salonu? Rzecz jasna uniemożliwi nam to siedzenie przy kominku, natomiast jest to dobre wyjście w chwili, w której chcemy by zawsze dało się go dostrzec.

Co z telewizorem? Nawet to wymaga pewnego rozplanowania. Jeżeli postawisz go w świetle okna lub naprzeciwko niego to zaraz zrozumiesz swój błąd. Odbijające się światło w dużym stopniu zaburzy Twoje postrzeganie obrazu – najprawdopodobniej sprawi, że nie będziesz w stanie niczego dostrzec. Ważna jest tutaj odległość pomiędzy telewizorem a kanapą oraz innymi meblami wypoczynkowymi – powinny one znajdować się one w nie mniejszej odległości niż trzy przekątne telewizora. 

Advertisements

Leave a comment

Filed under Uncategorized

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s